طرز تهیه 20 مدل غذای ساده و خوشمزه خانگی برای سگ

 

تماس با ما 📞

 

برای سفارش لطفا تماس بگیرید

سعی کنید انگشتتان را به داخل غذا ببرید و آن را در مقابل توله سگ بگیرید تا لیس بزند. ما در این مطلب سعی کردیم شمارا با نکات مربوط به تغذیه توله سگ آشنا کنیم. شما میتوانید این غذا را به صورت در بسته سه روز در یخچال نگهداری کنید. در تهران، سفارشات در عرض چند ساعت به دست شما میرسند. میتوان دید که غذاها به صورت فلهای هم بهفروش میرسند. آنها همچنین به توله سگ شما کمک میکنند تا مغز سالم و دید کاملی داشته باشد. خواهید دید که توله سگتان بسیار قوی و خوش هیکل و بزرگجثه میشود. پیشنهاد میشود از غذاهای خانگی و استخوان مرغ به سگتان ندهید. برخی از افراد به همسترهایشان شکلات، شیرینی و … توله سگ نباید از آووکادو، شکلات، انگور، کشمش، آجیل تغذیه کند و همچنین پیاز، سیر و چیپس، شیر و محصولات لبنی مانند پنیر، الکل؛ قهوه و کافئین برای سگ مضرند. میزان انرژی این غذا در حدی است که انرژی لازم برای فعالیت های روزانه سگ های نژاد کوچک داخل منزل را تامین می کند اما مانع از ایجاد اضافه وزن برای آنها می شود. ممکن است گاهی مجبور شوید از غذاهای خانگی برای غذای سگ استفاده کنید.

البته به مقدار کم هم باید حاوی کربوهیدرات و چربی باشه.

البته همیشه لازم است سلیقه و نیاز سگتان را در نظر بگیرید و ببینید که از چه نوع غذایی بیشتر خوشش میآید. هر چه تولهی شما بزرگتر باشد باید حجم این غذاها را بیشتر کنید. یادتون باشه که نیاز های غذایی نژاد های مختلف با هم فرق داره و حتی میزان این عناصر هم باید برای سگ و توله سگ متفاوت باشه. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مراقبت از سگ ها به شیوه درست می تونین مقاله همه چیز درباره نگهداری سگ رو مطالعه کنین. ازاینرو برخی از افراد نهتنها فقط به تولههای خود گوشت و مرغ میدهند بلکه از دارو و مکملهای شیمیایی نیز استفاده میکنند. ازاینرو ممکن است لازم باشد که آنها را به خوردن غذا ترغیب کنید. ید زیادی در رژیم غذایی ممکن است باعث کم کاری تیروئید و تغییر در متابولیسم استخوان شود. البته به مقدار کم هم باید حاوی کربوهیدرات و چربی باشه. برای گوشت میتوانید از سیرابی شیردان، مرغ آب پز ،جگر (به مقدار کم)، زبان، دل (به مقدار کم)، قلوه (به مقدار کم) پخته شده گاو یا گوسفند استفاده کرد. حالا ، دولت رئیسی مصمم است تا ارز ترجیحی را حذف کند و استدلال هایی نیز برای این تصمیم خود دارد اما اغلب کارشناسان درباره پیامدهای حذف ناگهانی این ارز و احتمال گرانی و اعتراض های مردمی هشدار می دهند و تاکید دارند حذف ارز 4200 تومانی ، بدون داشتن برنامه جایگزین مناسبی که مانع از گرانی ها شود ، اقدامی خطرناک است و بهتر است ، حذف این یارانه حساس به زمان مناسبی موکول شود.

یعنی ممکن است سگ شما به طعم لذیذ چربی عادت کند.

اگر قرار باشد صاحب تولهها از آنها نگهداری کند باید کار دشوار و پرزحمتی را انجام دهد. از شیر خشک بچه که در داروخانهها موجود است، میتوان تا سن سه هفتگی برای تغذیه تولههای بی مادر استفاده کرد. پیشنهاد میشود که هیچگونه غذای خانگی به سگتان ندهید، چون ممکن است باعث مشکلات جدی برای آنها شود. یعنی ممکن است سگ شما به طعم لذیذ چربی عادت کند. به دلیل رشد سریعتر و ناقص ممکن است چربی پوکی استخوان به همراه داشته باشد. به دلیل وزن بیشتر این سگ ها، محافظت از استخوان ها و مفاصلشان ضروری است، به همین دلیل این غذا حاوی گلوکزآمین و کندرویتین است. از طرفی، غذای خشک منبع متمرکز انرژی همراه با مواد مغذی ضروری به علاوه ویتامینها و مواد معدنی است. یک رژیم غذایی متعادل سبب افزایش انرژی ، فعالشدن مغز توله سگ میشود و به رشد آنها کمک میکند. مقدار غذای گفته شده در پشت بسته برای یک سگ با فعالیت عادی هستش. اگر از شیر گاو برای تغذیه آنها استفاده میشود باید توجه داشت که شیر گاو پاستوریزه یا استریلیزه یا جوشانده باشد. یک غذای کامل توله سگ از مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی برخوردارند.

و این زندگی گاهی می تواند اصلا مسالمت آمیز نباشد.

این رادیکالهای آزاد با اثر آنتیاکسیدانهایی مانند ویتامین E که باعث تشکیل و حفظ سلولهای ایمنی سالم میشوند، کاهش مییابند. همراه با DHA، ویتامین E نیز در تقویت بینایی ، کاهش آسیب و استرس اکسیداتیو نقش دارد. توله سگ فقط به غذایی که منحصرا برای توله سگ اختصاص یافته نیاز دارد. این غذا باعث سلامتی سگ شما خواهد شد همچنین برای پوست و موی او بسیار مفید خواهد بود. و این زندگی گاهی می تواند اصلا مسالمت آمیز نباشد. کلونیزاسیون و استقرار این جمعیت باکتریها با گذشت زمان اتفاق می افتد. در مقایسه این دسته از غذاها طبق جدول شماره 3 نکات فراوانی را می توان ذکر کرد. حتی در خیلی از موارد دیده شده که با پیروی از این رژیم غذایی سگ بسیار قوی و خوش هیکل میشوند. به طور کلی سوپ ها و خورشت ها برای هوای سرد گزینه خیلی جذابی هستند. برای سگ های نژاد متوسط با سن 1 تا 7 سال و وزن 11 تا 25 کیلوگرم، این محصول به خوبی می تواند نیازهای غذایی را تامین کند و موجب حفظ سلامت عمومی بدن شود. ولی اگر دایهای برای توله سگهای بی مادر پیدا نشد، در آن صورت صاحب تولهها باید بهحکم عاطفه از آنها نگهداری کند.

این اسیدهای چرب برای سلامت روده مفید است. حالا کاغذ های مافین را با این مواد پر کنید و آنها را ۴۵ دقیقه بپزید کیک شما حاضر است. محصولات غذایی مخصوص نژاد های بزرگ به خوبی پاسخگوی نیازهای تغذیه ای این توله سگ ها هستند. را ترجیح میدهد میتوانید از آنها در طبخ این غذا استفاده کنید. اگر توله سگ شما در اثر خوردن شیر اسهال میشود باید از ماست کمچرب بهجای شیر استفاده کنید. همچنین آنها باید مهارت های مهم اجتماعی شدن را بیاموزند. باعث بد غذا شدن توله سگ شود. توصیه میشود در اولین فرصت حتی اگر به فروشگاه فیزیکی دسترسی نداشتید، از طریق گزینه خرید اینترنتی غذای خشک سگ، اقدام به خرید مایحتاج مخصوص، غذای سگ رویال کنین و… تغذیه سگ ها تاثیر زیادی بر رشد، سلامتی و حتی رفتار شون داره. حتی با وجود توانایی تخمیر، افزودن فیبر به رژیم غذایی باید با دقت انجام شود، زیرا فیبر سایر مواد مغذی موجود در غذا را رقیق می کند. اگر مادر توله سگها، پس از زایمان تلف شده و یا اینکه تعداد تولهها آنقدر زیاد است که نمیتواند آنها را تغذیه کند باید از سگی که تولههایش را برداشتهاند بهعنوان دایه استفاده کرد.

7 اشتباه وحشتناک برای اجتناب وقتی شما (انجام دهید) عذای سگ

سفرهای اکثریتی از مردم خالی و اقلیتی آنقدر پر شده که عذای سگ و گربه شان شده است. کیک خام بعد از بیست دقیقه حاضر است. اما در صورتی که آن را به مدت ۲۰ دقیقه در فر بپزید ، دیگر هیچ مشکلی نخواهید داشت. فر را از قبل در دمای ۳۵ درجه فارنهایت گرم کنید، تمامی مواد در ظرفی مخلوط کنید،حال آنها را ۴۰ دقیقه بپزید. اگر شرایطش را دارید هفتهای دو بار به توله مخلوط نان و شیر دهید. چرا که نان انرژی دوبرابری از مقدار غذای اصلی توله به او میدهد و هضم غذا را برای سگ تسهیل میکند. اگر در وعدههای مختلف از نان هم استفاده کنید خیلی خوب است. خیلی از مردم این تصور رو دارن که غذای سگ خیلی گرونه و از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست؛ بنابراین ترجیح می دن که خودشون توی خونه غذا تهیه کنن. این محصول برای این سگ ها با وزن حداکثر 10 کیلوگرم تولید شده و حاوی پسیلیوم و میزان بالایی از فیبر است که به خوبی می تواند آنها را سیر نگه دارد اما در عین حال نسبت به غذای مینی ادالت، 14% انرژی کمتری دارد و از اضافه وزن پیشگیری می کند.

رطوبت زیاد به سلامت دستگاه ادرار به ویژه در سگهای نژاد کوچک کمک می کند. نکته ی دیگری که در تغذیه توله سگ باید در نظر بگیرید این است که باید از چاقی زیاد حیوان جلوگیری کنید. شما می تونین با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و خرید غذای خشک سگ با کیفیت، طول عمر رو زیاد و خطر ابتلا به بیماری های مختلف رو به طرز چشم گیری کاهش بدین. در ضمن غذاهایی که برای تغذیه کودکان تهیه میشود، نیز برای تغذیه تولهها مناسب است. جویدن ترکیبات نرم غذای مرطوب برای توله سگ ها راحت تر است. در ترکیبات غذای خونگی و غذای تجاری سگ تون حتما مراقب این چیزایی که می گم باشین! این مواد در رشد توله تأثیر دارند. خوب میدانیم که نحوه ی درست تغذیه توله سگ تأثیر به سزایی در رشد و نیروی سگ خواهد داشت. پروتئین باید حداقل 25 % انرژی داشته باشد گرچه احتیاجات پروتئین به قابلیت هضم و سن توله سگ نیز بستگی دارد. نژاد های کوچک معمولا متابولیسم سریع تری دارند لذا به غذاهای پر انرژی تری نیاز دارند. این سگ ها به دلیل فعالیت زیاد، به انرژی بیشتری هم نیاز دارند.

همسترها تقریبا هر غذایی را میخورند، به این معنی که رژیم غذایی همستر وسیع بوده و از سبزیجات و حیوانات تغذیه میکنند. ۵ از رؤیم غذایی یک همستر باید شامل میوه باشد. غذاهای مناسب همستر می تواند شامل مخلوطی از پلت ( غذای مخصوص پرندگان )، تخم آفتابگردان و بادام زمینی باشد که باید قسمت عمده ای از غذای روزانه حیوان را در روز تشکیل دهد. داشتن یک رژیم غذایی مناسب توله سگ را در یک دورهی رشد عالی قرار میدهد. یک جنبه مهم از ترکیب غذای توله سگ، مقدار کلسیم و فسفر است. از دو ماهگی به بعد تولهها وابستگی چندانی به شیر ندارند. تولهها تا سن 5 ماهگی روزانه به 3 تا پنج وعده غذا نیاز دارند که فقط یکی از این وعدهها شیر است. از حدود 10 – 11 ماهگی باید حیوان را بهتدریج به خوردن یک وعده عادت دهیم. آب باید یکی از ملزومات تغذیه توله سگ باشد.

سرانجام، کلید عذای سگ آشکار شد

به عنوان مثال باید در صبحانه به آن ها غذای مرطوب و ناهار غذای خشک بدهید( یا بالعکس). بهترین وعده برای صبحانه تخممرغ آب پز و کته ماست است. نکته توجه داشته باشید میوه ای که انتخاب می کنید از میوه های ممنوعه برای سگ ها نباشد. بهتر است میوه ها را رنده کنید یا آن را له کنید. اما با توجه به توضیحات مفصل و تخصصی ذکر شده در این مقاله راجع به هر محصول و جدول مقایسه ای تهیه شده ، به نظر می رسد بهتر باشد ابتدا شرایط سگ خود را بررسی کرده و سپس از میان محصولات ، غذای مناسب تر را انتخاب کنید. برخی بر این باورند که باید به سگ غذای مرطوب یا کنسرو شده داد برخی نیز غذای خشک را مناسب سگ میدانند. دانه های آن کوچک بوده و متناسب با اندازه دهان این نوع سگ ها تولید شده است و کاملا ترد و خوش خوراک هستند. به عنوان مثال غذای خشک توله سگ های نژاد کوچک باید حاوی دانه های ریز متناسب با فک و آرواره های این نژاد باشد.

او و دولتش می روند و خرابی های تازه ای را برجای می گذارند؛ خشکی هور العظیم، زانیده رود، فقیر تر شدن بیش از پیش مردم به واسطه چپاول مال و سرمایه آنها در سراب های سرمایه ای همچون بورس. این کار در نهایت موجب ضعیف شدن سگ، کمبود ویتامین، مشکلات گوارشی و پیری زودرس در سگ میشود. این کار به عضلانی شدن سگ کمک میکند. به گفته کوثری، هم اکنون، نمایندگان دولت و اعضاء کمیسیون تلفیق در حال بحث و تبادل نظر در مورد این موضوع هستند تا به نتیجه نهایی و مشخصی برسند. گرچه سگ های در حال رشد دستگاه گوارش نابالغی دارند، اما فلور میکروبی دارند که می تواند فیبر را تخمیر کرده و اسید هایی چرب تولید کند. برای اینکه تولهسگ از غذای جامد استفاده کند ، توصیه میشود که غذای توله سگ با آب گرم کافی خیس شود تا غذایی شبیه به حریره درست شود. جوسرا: برای خرید غذای سگ جوسرا کلیک کنید. چرا غذای با کیفیت برای سگ بخریم؟ بهترین رژیم غذایی برای تولههای ۲ تا ۶ ماه یک رژیم غذایی سالم و مقوی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.